Zdobywca Pucharu Świata w skokach stracił trenera! Zaskakująca decyzja

Jak poinformowała austriacka federacja, Andreas Felder zrezygnował z posady trenera kadry narodowej skoczków narciarskich. Szkoleniowiec w tym sezonie doprowadził Stefana Krafta do zdobycia drugiej Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Decyzja Austriaka była podjęta w zgodzie z austriackim związkiem. A konkretnie w porozumieniu z Mario Stecherem, dyrektorem ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Felder odchodzi od Austriaków

Zgodnie z komunikatem prasowym federacji, Felder odszedł z powodów osobistych. "Austria potrzebuje szkoleniowca w pełni poświęconego pracy. Ze względu na życie prywatne, nie mogę tego teraz zagwarantować" - stwierdził. Portal krone.at donosi, że w lutym Austriakowi urodziło się trzecie dziecko. 

Stecher mówi, że Austriacy chcą teraz szkoleniowca na lata. "Patrzymy daleko w przyszłość i chcemy ustalić plan na kolejne lata z nowym trenerem. Czekają nas mistrzostwa świata w Oberstdorfie, MŚ w lotach w Planicy, czy igrzyska olimpijskie w Pekinie" - tłumaczy cytowany w oświadczeniu austriackiego związku. 

Pomógł Kraftowi zdobyć drugą Kryształową Kulę

Felder był trenerem kadry Austrii od kwietnia 2018 roku. Zdobył z nią srebrny medal w drużynie podczas zeszłorocznych mistrzostw świata w Seefeld, a Stefana Krafta doprowadził w tym sezonie do drugiej Kryształowej Kuli w karierze. 

Więcej o: