Rekord Adama Małysza został wyrównany. Zachwyt! "Niesamowite osiągnięcie"

Adam Małysz opublikował na Instagramie zdjęcie z Maren Lundby. Norweżka wyrównała rekord polskiego skoczka w liczbie wygranych Pucharów Świata z rzędu, a dyrektor PZN złożył jej z tej okazji gratulacje.

Adam Małysz w latach 2001-2003 jako pierwszy skoczek w historii trzykrotnie z rzędu wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata. Polak, wraz z Mattim Nykaenenem, dzieli także rekord czterech wygranych Kryształowych Kul w karierze. Z tego powodu zyskał wielu fanów na całym świecie.

Zobacz wideo Koronawirus paraliżuje świat sportu. Jakie imprezy odwołano?

Adam Małysz gratuluje Maren Lundby. "Wyrównała mój rekord"

Rekord Małysza w liczbie wygranych klasyfikacji generalnych Pucharu Świata z rzędu wyrównała w tym roku Maren Lundby, która w przeszłości była wielką fanką Polaka. Norweżka, która jest aktualną mistrzynią olimpijską i mistrzynią świata po raz trzeci z rzędu zdobyła Kryształową Kulę. Polski skoczek postanowił pogratulować jej osiągnięcia, publikując ich wspólne zdjęcie na Instagramie.

 

- Niesamowite osiągnięcie Maren Lundby. W tym roku wywalczyła 3. z rzędu Kryształową Kulę, wyrównując tym samym mój rekord! Moje gratulacje Maren - napisał Małysz pod zdjęciem. Norweżka w swojej karierze wygrała już 30 konkursów Pucharu Świata, a 62 razy zdołała stanąć na podium. Dla porównania, Małysz zwyciężał 39 razy, a 92 razy zajmował miejsce w czołowej trójce.