FIS odwołał kolejne zawody w skokach! Nieoczekiwany koniec sezonu PK

Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła decyzję o odwołaniu ostatnich zawodów Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim! Oznacza to, że zimą nie odbędą się już żadne zawody drugiej ligi skoków.

Puchar Kontynentalny w Czajkowskim, który miał się odbyć 21 i 22 marca, odwołany z obawy przed koronawirusem. Oznacza to, że sezon drugiej ligi skoków narciarskich nieoczekiwanie skończył się wraz z konkursami w Lahti w zeszły weekend. A to dlatego, że odwołano także zawody, które w najbliższy weekend miały się odbyć w Zakopanem.

Zwycięzcą całego cyklu został Austriak Clemens Leitner. Najlepszy z Polaków jest 20-letni Paweł Wąsek, który zajął dwunaste miejsce, a obecnie rywalizuje w turnieju Raw Air. Polak wywalczył nam także siódme miejsce na sezon Letniego Grand Prix, co oznacza, że w pierwszych kwalifikacjach w Wiśle będziemy mogli wystawić aż 13 skoczków.