Petarda Kamila Stocha! Polak wygrał konkurs w Lillehammer! Co za skok w drugiej serii!

Kamil Stoch wygrał konkurs turnieju Raw Air w ramach zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Polak zwyciężył po raz 36. w karierze i trzeci na olimpijskim obiekcie Lysgardsbakken.

Kamil Stoch wygrał zawody turnieju Raw Air w ramach zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Polak po pierwszej serii i skoku na 131,5 metra był na trzeciej pozycji. W finałowej zaatakował jednak, uzyskując aż 139,5 metra i odniósł swoje 36. zwycięstwo w karierze. To także trzeci raz, gdy Stoch był najlepszy w Lillehammer.

36. zwycięstwo Kamila Stocha

Blisko podium był także Dawid Kubacki, który po pierwszym skoku na 134,5 metra był drugi, ale w finałowej serii uzyskał 131,5 metra i spadł na siódme miejsce. Ostatecznie na drugim miejscu był Słoweniec Ziga Jelar (132 i 137 metrów), a na trzecim jego rodak Timi Zajc (130,5 metra).

Czterech Polaków z punktami

Punktowało jeszcze dwóch Polaków - Piotr Żyła (129 i 111 metrów), który był 25. i Maciej Kot (122 i 113 metrów), który skończył rywalizację na 28. miejscu. Do finałowej serii nie awansowali natomiast 34. Jakub Wolny (121 metrów) i ostatni, 50. Paweł Wąsek (80 metrów).

Kolejne zawody turnieju Raw Air przewidziano w Trondheim. Prolog rozegrany zostanie w środę, a konkurs indywidualny w czwartek.