Fatalny upadek na treningu kobiet w Lillehammer! Węgierka zniesiona na noszach ze skoczni!

Zawody Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w Lillehammer poprzedziły chwile grozy na treningu. Przy bardzo silnym wietrze na zeskok podczas swojego skoku spadła Węgierka Virag Voros. Ze skoczni zniesiono ją na noszach, trzymała się za kolano.

Chwile grozy na skoczni w Lillehammer! Węgierska skoczkini Virag Voros zaliczyła fatalny upadek w serii treningowej przed konkursem kobiet podczas zawodów Raw Air w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich

Zobacz wideo Adam Małysz i Apoloniusz Tajner na konferencji prasowej. Opowiedzieli o szkoleniu skoczków. Zobacz wideo:

Fatalny upadek Węgierki

Voros skakała przy wietrze wiejącym ze średnią siłą ponad 2,5 metra na sekundę. Obróciło ją w powietrzu za progiem i zawodniczka runęła na zeskok. Gdy znalazła się na dole skoczni, trzymała się za kolano. Z obiektu zniesiono ją na noszach. Według protokołu FIS uzyskała 70 metrów. 

Według nowych informacji zawodniczka trafiła do szpitala z podejrzeniem groźnego urazu kolana. Niedługo przejdzie kolejne badania. 

Kolejne groźne sytuacje w Lillehammer

Zawody były kontynuowane w bardzo trudnych warunkach, które wymuszają przerwy w ich przebiegu. Wiatr na niektórych punktach pomiaru przekraczał nawet pięć metrów na sekundę. Kolejny upadek zaliczyła liderka Pucharu Świata Chiara Hoelzl. Austriaczka przewróciła się przy lądowaniu, ale nic się jej nie stało. Gorzej wyglądało zderzenie się z barierą Słowenki Niki Kirznar, która również została zniesiona z Lysgardsbakken. Zawody ostatecznie wygrała Sara Takanashi, dla której było to setne podium w karierze. 

Kolejne konkursy już we wtorek

W poniedziałkowym konkursie mężczyzn wygrał Słoweniec Peter Prevc. Kolejne zawody w cyklu Raw Air zarówno kobiet, jak i mężczyzn odbędą się we wtorek. Panowie będą rywalizować w prologu o 15:15 i konkursie indywidualnym o 17:00. Panie przystąpią do rywalizacji w pierwszej serii o 20:00, a godzinę wcześniej rozpocznie się ich prolog. 

Więcej o: