Kamil Stoch mógł być liderem turnieju Raw Air! Jest tuż za podium!

Kamil Stoch po poniedziałkowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lilehammer mógł być nawet liderem cyklu Raw Air. Polak po pierwszej serii awansował na miejsce lidera klasyfikacji generalnej turnieju, ale słabszy drugi skok sprawił, że znalazł się na czwartej pozycji. Nowym liderem został natomiast Norweg Marius Lindvik.

Kamil Stoch po poniedziałkowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lilehammer mógł zostać liderem cyklu Raw Air! Polak objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej po pierwszej serii, gdy skoczył aż 135 metrów. Słabszym drugim skokiem w trudnych warunkach - na 121 metrów - spadł jednak na czwartą pozycję.

Zobacz wideo Adam Małysz i Apoloniusz Tajner na konferencji prasowej. Opowiedzieli o szkoleniu skoczków. Zobacz wideo:

Lindvik nowym liderem Raw Air

Nowym liderem cyklu został Marius Lindvik, który w poniedziałkowym konkursie znalazł się na czwartym miejscu. Norweg z notą 655,2 punktu o 7,6 punktu wyprzedza Austriaka Stefana Krafta. Na trzecim miejscu jest Niemiec Stephan Leyhe, który traci do Lindvika 9,6 punktu. Poprzedni lider - Constantin Schmid (636,9 punktu) - spadł na siódme miejsce. 

Klasyfikacja turnieju Raw Air po poniedziałkowym konkursie w Lillehammer:

  1. Marius Lindvik (Norwegia) - 655,2 punktu
  2. Stefan Kraft (Austria) - 647,6
  3. Stephan Leyhe (Niemcy) - 645,6
  4. Kamil Stoch (Polska) - 644,6
  5. Ryoyu Kobayashi (Japonia) - 643,8

Stoch tuż za podium

Kamil Stoch znalazł się o punkt za podium, na czwartej pozycji. Na czternastej pozycji sklasyfikowano Piotra Żyłę (620,2 punktu), na dwudziestym miejscu Dawida Kubackiego (599 punktów). 44. jest Jakub Wolny (201,4 punktu), a 56. Aleksander Zniszczoł (101,3 punktu).  

Kolejny konkurs w ramach turnieju Raw Air już we wtorek. Na 15:45 zaplanowano prolog, a o 17:00 rozpocznie się konkurs indywidualny. 

Więcej o: