Jest najnowszy program zawodów! O której oglądać skoki w poniedziałek i wtorek?

Nie udało się w niedzielę przeprowadzić zawodów Pucharu Świata w Oslo. Z tego względu organizatorzy podjęli decyzję o zorganizowaniu dodatkowego konkursu w Lillehammer, w miejsce odwołanych niedzielnych zawodów.

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo oraz całego turnieju Raw Air. W stolicy Norwegii od rana pada oraz mocno wieje. Tym samym zmianie uległ cały program przewidzianych na popołudnie zawodów, których rozegranie i tak będzie trudne. Dodatkowo, tuż przed planowanym rozpoczęciem konkursu na zeskoku pojawiło się ogromne bajoro, którego usunięcie sprawia olbrzymie problemy.

Zobacz wideo Michal Doleżal skomentował konkurs drużynowy

Organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu pierwszej serii z 14:30 na 16:30. Potem jednak dwukrotnie przełożono jej start - na 16:45, a później na 17:00. Około godz. 16:40 zapadła ostateczna decyzja o odwołaniu zawodów.

W związku z odwołaniem niedzielnych zawodów, organizatorzy turnieju Raw Air podjęli decyzję o rozegraniu dodatkowego konkursu w Lillehammer, gdzie we wtorek skoczkowie mieli rywalizować zgodnie z programem. W poniedziałek o godz. 14:45 rozpoczną się dwie serie treningowe, a o 17:15 rozpocznie się konkurs, w którym wystąpią zawodnicy, zakwalifikowani do niedzielnych zawodów w Oslo.

Program zawodów w Lillehammer:

9 marca, poniedziałek:

  • 14:45 - oficjalny trening (2 serie)
  • 17:15 - konkurs indywidualny (zamiast odwołanego konkursu w Oslo)

10 marca, wtorek:

  • 15:45 - prolog
  • 17:00 - konkurs indywidualny
Więcej o: