Zmiana w składzie polskich skoczków! Kolejny zawodnik na Raw Air!

Jak informuje portal skaczemy.pl, do składu Polaków na zawody PŚ w Lillehammer dołączy Paweł Wąsek. Nie wystąpi w nich Klemens Murańka, który miał startować w cyklu Raw Air już od konkursów w Oslo, ale musiał przedwcześnie zakończyć sezon ze względu na kontuzję nadgarstka. Michał Doleżal zaznaczał, że będzie chciał kolejnego zawodnika na następne zawody.

Paweł Wąsek dołączy do składu reprezentacji Polski na kolejne konkursy turnieju Raw Air w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich - informuje portal skaczemy.pl. Zawodnik został wyróżniony po dobrych występach podczas Pucharu Kontynentalnego w Lahti. 

Zobacz wideo Adam Małysz i Apoloniusz Tajner na konferencji prasowej. Opowiedzieli o szkoleniu skoczków

Na zawody początkowo wysłany miał być Klemens Murańka, który miał rozpocząć starty w turnieju Raw Air już w Oslo. Polak przewrócił się jednak na lodzie podczas pobytu w Polsce pomiędzy zawodami i doznał kontuzji nadgarstka, która eliminuje go z rywalizacji do końca sezonu.

Za Murańkę nie można było powołać nikogo do Oslo, bo nikt nie zdążyłby zorganizować przelotu i noclegu dla tego zawodnika. Michał Doleżał zaznaczał jednak, że będzie chciał kolejnego zawodnika na następne zawody - w Lillehammer. 

Ostatecznie wybór padł na świetnie spisującego się podczas Pucharu Kontynentalnego w Lahti Pawła Wąska. Polak w niedzielnym konkursie stanął nawet na podium, zajmując trzecie miejsce. Jak podał portal skaczemy.pl, to właśnie on dołączy do sześciu zawodników, którzy przejadą do Lillehammer z Oslo. 

Trwa rywalizacja w Oslo, gdzie na niedzielne popołudnie zaplanowano konkurs indywidualny. Ze względu na złe warunki atmosferyczne ograniczono go do jedynie jednej serii, która rozpocznie się o godzinie 16:30. Relacja na żywo na Sport.pl. 

Więcej o: