Konkurs PŚ w skokach narciarskich w Oslo przełożony! Jest nowy program zawodów!

Ustalono nowy program zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Odbędzie się tylko jedna seria, którą zaplanowano na 16:30. Wszystko przez szalejącą od rana w stolicy Norwegii - silne opady deszczu i podmuchy wiatru.

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo oraz całego turnieju Raw Air. W stolicy Norwegii od rana pada oraz mocno wieje. Tym samym zmianie uległ cały program przewidzianych na popołudnie zawodów, których rozegranie i tak będzie trudne.

Zobacz wideo Adam Małysz komentuje formę Kubackiego.

Zmiany ze względu na pogodę

Konkurs w Oslo wstępnie zaplanowano na 14:30, a nieco ponad godzinę wcześniej miała rozpocząć się seria próbna. Teraz przełożono je o dwie godziny - na 16:30. Odbędzie się tylko jedna seria konkursowa. Po zawodach mężczyzn trzeba jeszcze rozegrać konkurs kobiet, który przeniesiono na 18:00. Jak poinformował dziennikarz Eurosportu, Kacper Merk jeśli dziś nie uda się rozegrać nawet jednej serii konkurs zostanie przeniesiony na jutro do Lillehammer. 

Nowy program zawodów w Oslo:

16:30 - konkurs mężczyzn (jedna seria)

18:00 - konkurs kobiet (dwie serie)

Liderem cyklu Raw Air przed niedzielnym konkursem jest Schmid. Niemiec ma jednak jedynie 0,9 punktu przewagi nad drugim w klasyfikacji turnieju Norwegiem Mariusem Lindvikiem i 1,5 punktu nad trzecim Słoweńcem Zigą Jelarem. Najwyżej z Polaków sklasyfikowano Kamila Stocha, który jest siódmy i do lidera traci 8,5 punktu. Relacja na żywo z konkursu indywidualnego w Oslo na Sport.pl. 

Więcej o: