Nie będzie skoków w niedzielę?! Plan B jest już gotowy

Z powodu zbyt silnego wiatru niedzielne zawody w Oslo z cyklu Raw Air mogą zostać przełożone na poniedziałek. Jak informuje Filip Czyszanowski, dziennikarz TVP Sport, plan B zakłada, że konkurs odbędzie się w Lillehammer.

Constantin Schmid niespodziewanie wygrał pierwsze kwalifikacje w turnieju Raw Air. Drugie miejsce zajął Michael Hayboeck, a trzeci był Ziga Jelar. Najlepszy z Polaków był 5. Piotr Żyła, Maciej Kot (129 metrów) był 14., zaś Kamil Stoch dopiero 27. Jeszcze gorzej spisał się Dawid Kubacki, który był 42. Za jego plecami uplasował się Jakub Wolny. Czołówka miała wielkiego pecha do warunków atmosferycznych. I to właśnie przez złe warunki niedzielny konkurs ma zostać przełożony.

Zobacz wideo Apoloniusz Tajner w

Niedzielny konkurs w poniedziałek? Tak zakłada plan B

Jak informuje Filip Czyszanowski, dziennikarz TVP Sport, organizatorzy mają jednak już plan B. Konkurs przeniesie się do Lillehammer, ale zawody odbędą się dopiero w poniedziałek. Portal pogodowy Yr.no donosi, że w niedzielę wiatr w Oslo ma osiągać prędkość 7-10 metrów na sekundę, co uniemożliwi przeprowadzenie konkursu. Na chwilę obecną jego start jest zaplanowany na 14:30.