Kamil Stoch najlepszy z Polaków! Znakomite skoki dałyby mu podium

Polscy skoczkowie zajęli czwarte miejsce w konkursie drużynowym w Oslo w ramach turnieju Raw Air. Indywidualnie najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, który zająłby drugą pozycję.

Konkurs drużynowy rozgrywany w norweskim Oslo wygrali gospodarze. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Słoweńcy. Polakom do podium zabrakło tylko 4,2 punktu.

Stoch byłby na podium!

Gdyby w sobotę rozgrywany był konkurs indywidualny, najwyżej z biało-czerwonych byłby Kamil Stoch - na drugiej pozycji. Nasz mistrz olimpijski przegrałby tylko z Johannem Andre Forfangiem (128,5 i 131,5 m). Stoch skoczył 130 m i 133 m. Dziewiąty byłby Dawid Kubacki (124 i 134, 5 m), jedenasty Piotr Żyła (129 i 124 m), a na 26. pozycji zakończyłby konkurs Maciej Kot (115 i 123 m.).