Świetni Polacy w serii próbnej w Oslo! Drużynowo najlepsi, Żyła i Stoch tuż za podium

Ziga Jelar wygrał serię próbną przed konkursem drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo, zaliczanym do cyklu Raw Air. Najlepszym z Polaków, którzy wygraliby tę serię drużynowo, okazał się Piotr Żyła, który zajął czwarte miejsce.

Serię próbną przed konkursem drużynowym w Oslo wygrał Słoweniec Ziga Jelar, który w swoim skoku uzyskał aż 131,5 metra. Drugie miejsce przypadło Niemcowi Stephanowi Leyhe (129,5 metra), a trzecia pozycja Ryoyu Kobayashiemu z Japonii (127,5 metra). 

Zobacz wideo Adam Małysz komentuje formę Kubackiego.

Tuż za najlepszą "trójką" w serii sklasyfikowano Piotra Żyłę. Najlepszy z Polaków w swoim skoku uzyskał 128,5 metra. Za nim, na piątej pozycji znalazł się Kamil Stoch (124 metry), dziesiąty był Dawid Kubacki (120,5 metra), a szesnasty Maciej Kot (119,5 metra). 

Polska wygrałaby serię próbną drużynowo z notą 240,5 punktu. Na drugiej pozycji znaleźliby się Niemcy (227,2 punktu), a na trzeciej Japończycy (222,3 punktu). Należy pamiętać o tym, że nie wystartował jeden z Norwegów - Marius Lindvik, ale od reprezentacji gospodarzy Polacy byli lepsi jeszcze przed ostatnią grupą zawodników serii próbnej. 

Początek pierwszej serii konkursu drużynowego o 15:15. Relacja na żywo na Sport.pl. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA