Znamy skład na konkurs drużynowy w Oslo! Wielki powrót po 413 dniach

Michal Doleżal po kwalifikacjach w Oslo zdecydował się na wybranie składu na sobotni konkurs drużynowy. Do polskiej drużyny powraca Maciej Kot, który w piątkowych skokach wyglądał naprawdę solidnie.
Zobacz wideo

413 - tyle dni minęło od momentu, gdy Maciej Kot ostatni raz pojawił się w składzie reprezentacji Polski na drużynowy konkurs Pucharu Świata. Miało to miejsce 19 stycznia 2019 roku w Zakopanem, a Polacy stanęli na trzecim stopniu podium. 

Maciej Kot wraca do drużynówki

W ostatnim czasie forma Macieja Kota w Pucharze Kontynentalnym zaczęła iść jednak do góry. Polak coraz lepiej wyglądał na skoczni, wywalczył sobie siódme miejsce w polskiej kadrze na turniej Raw Air i w Oslo pokazuje się z naprawdę dobrej strony. W treningach zajmował 21. i 34. miejsce, a w kwalifikacjach był 14. 

Michal Doleżal nie miał więc problemy z wybraniem czwartego zawodnika do drużyny na sobotni konkurs. W pierwszej grupie będzie skakał Piotr Żyła, w drugiej Maciej Kot, w trzeciej Kamil Stoch, a w czwartej Dawid Kubacki

Początek sobotniej "drużynówki" o godzinie 15. Indywidualne skoki z konkursu drużynowego również będą brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej Raw Air. W niedzielę odbędzie się rywalizacja indywidualna.

Więcej o: