Koszmarny skok Dawida Kubackiego w kwalifikacjach. Stoch walczył z wiatrem o przetrwanie

Constantin Schmid niespodziewanie wygrał pierwsze kwalifikacje w turnieju Raw Air. Drugie miejsce zajął Michael Hayboeck, a trzeci był Ziga Jelar. Najlepszy z Polaków był 5. Piotr Żyła. Czołówka miała wielkiego pecha do warunków atmosferycznych
Zobacz wideo

Przez większość kwalifikacji w Oslo mieliśmy równe warunki atmosferyczne, ale przed ostatnią dziesiątką wiatr zaczął kręcić i pojawiły się mocne podmuchy w plecy, które zdenerwowały na przykład Daniela Andre Tandego. Tuż przed Kamilem Stochem sędziowie zdecydowali się nawet na podniesienie rozbiegu, ale i tak Polak musiał mierzyć się z najtrudniejszym wiatrem. Mimo to obronił się i poleciał 120 metrów, co dało mu 27. miejsce. Dużo gorzej wypadł za to Dawid Kubacki, który skoczył tylko 117,5 metra i był 42. 

Najlepszy z Polaków był ponownie Piotr Żyła, który poleciał 126 metrów i zajął 5. miejsce. Wysoko, bo na 14. pozycji był Maciej Kot, który w Oslo skacze bardzo dobrze, ale trafił także na bardzo dobre warunki. Dobre skoki Kota pozwoliły mu też znaleźć w kadrze na sobotnią drużynówkę.

O pechu może mówić Aleksander Zniszczoł, który zajął 51. miejsce, czyli pierwsze, które nie dawało awansu do niedzielnego konkursu indywidualnego. Polak do awansu potrzebował dwóch punktów więcej.

Miejsca Polaków w prologu w Oslo:

  • 5. Piotr Żyła 126 metrów
  • 14. Maciej Kot 129 metrów
  • 27. Kamil Stoch 120 metrów
  • 42. Dawid Kubacki 117,5 metra
  • 43. Jakub Wolny 119,5 metra
  • 51. Aleksander Zniszczoł 117,5 metra

Początek sobotniej "drużynówki" o godzinie 15. Indywidualne skoki z konkursu drużynowego również będą brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej Raw Air. W niedzielę odbędzie się rywalizacja indywidualna. 

Więcej o: