Gdzie obejrzeć konkursy i prologi cyklu Raw Air? Transmisja TV. Relacja LIVE

Raw Air startuje już w piątek. To będzie czwarta edycja tego morderczego cyklu, który rozgrywany jest w Norwegii i trwa bez przerwy przez kolejne dziesięć dni. Gdzie obejrzeć transmisje z konkursów i prologów Raw Air?

Raw Air. Czyli cykl skoków narciarskich, który wystartował w 2016 roku. W piątek rusza jego czwarta edycja. Na skoczni w Oslo (Holmenkollbakken, K-120). Jednak dość nietypowo, bo z powodu zagrożeniem koronawirusem telewizja ZDR poinformowała, że weekendowe zawody odbędą się bez udziału publiczności.

W Oslo na ten weekend zaplanowano dwa konkursy: drużynowy oraz indywidualny. Następnie zawodnicy przenoszą się do Lillehammer, gdzie na skoczni Lysgardsbakken (K-123) rozegrany zostanie jeden konkurs indywidualny. A potem ruszą do Trondheim na kolejne zawody indywidualne (Granasen, K-124). A na zakończenie cyklu, który przypada na kolejny weekend, skoczkowie wystąpią w konkursach drużynowym oraz indywidualnym na mamucim obiekcie w Vikesrund (K-200).

Zobacz wideo Kubacki komentuje swoje podium i zwycięstwo Stocha na zawodach w Zakopanem

Raw Air. Nietypowa kontuzja Murańki

W Raw Air miało wystąpić siedmiu Polaków. Ale już wiadomo, że wystąpi o jednego mniej, bo kontuzji nadgarstka nabawił się Klemens Murańka, który poślizgnął się na lodzie. Polakowi założono gips i wyklucza go to z udziału w norweskim cyklu. W Osolo zobaczymy więc sześciu Polaków: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła i Macieja Kota, który wraca do skakania na najwyższym poziomie po sukcesach w Pucharze Kontynentalnym.

W Raw Air zawodnik, który po 16 skokach uzyska najwyższą notę, zostaje zwycięzcą turnieju. Otrzyma nagrodę w wysokości 60 tysięcy euro, drugie miejsce to 30 tys. euro, a trzecie - 10. Pierwszą edycję Raw Air wygrał Stefan Kraft, dwa lata temu Kamil Stoch, a przed rokiem Ryoyu Kobayashi.

Gdzie obejrzeć prologi i konkursy Raw Air? Transmisja TV

Transmisje ze wszystkich konkursów będzie można obejrzeć na antenie TVP, TVP Sport oraz Eurosporcie, który dodatkowo transmitować będzie również prologi do wszystkich konkursów. Relacje na żywo ze wszystkich zawodów można śledzić na Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Raw Air 2020 - program:

Oslo (Holmenkollbaken):

piątek, 6 marca

19:30 Prolog (kwalifikacje)

sobota, 7 marca

15:15 Konkurs drużynowy

niedziela, 8 marca

14:30 Konkurs indywidualny

Lillehammer (Lysgardsbakken):

poniedziałek, 9 marca

17:30 Prolog (kwalifikacje)

wtorek, 10 marca

17:00 Konkurs indywidualny

Trondheim (Granasen):

środa, 11 marca

17:30 Prolog (kwalifikacje)

czwartek, 12 marca

17:00 Konkurs indywidualny

Vikersund (Vikersundbakken):

piątek, 13 marca

18:00 Prolog (kwalifikacje)

sobota, 14 marca

16:30 Konkurs drużynowy

niedziela, 15 marca

16:30 Konkurs indywidualny

Więcej o: