FIS zabiera głos w sprawie MŚ w lotach w Planicy. "Wszystko idzie zgodnie z planem"

W oświadczeniu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) odnośnie sytuacji związanej z najbliższymi wydarzeniami organizowanymi pod jej egidą znalazł się komunikat dotyczący MŚ w lotach narciarskich w Planicy. Przygotowania do imprezy w Słowenii mają iść zgodnie z planem i bez zmian ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa we Włoszech.

W środowym oświadczeniu FIS poinformowała o sytuacji mistrzostw świata w lotach narciarskich, które odbędą się za nieco ponad dwa tygodnie w Planicy. W związku z koronawirusem pojawiły się podejrzenia o przeniesieniu imprezy na przyszły rok lub jej odwołaniu. 

Zobacz wideo Adam Małysz i Apoloniusz Tajner na konferencji prasowej. Opowiedzieli o szkoleniu skoczków. Zobacz wideo:

"Przygotowania idą zgodnie z planem, a tylko w ostatnim tygodniu sprzedano aż 10 tysięcy biletów na zawody" - informuje federacja. "W przypadku dalszych problemów z koronawirusem decyzje komitetu organizacyjnego zostaną podane do wiadomości tak szybko, jak to możliwe. Pozostajemy z nimi w ścisłym kontakcie" - zaznacza organizacja, która tym samym informuje, że nie ma podstaw do odwołania imprezy w Planicy. 

Letalnicę w środę odwiedzili przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, którzy sprawdzali warunki śniegowe. "Sepp Gratzer ocenił warunki pozytywnie i potwierdził, że konkurs może zostać zorganizowany" – poinformował w specjalnym, codziennym komunikacie organizatorów oficer prasowy zawodów Tomi Trbovc. 

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich mają się odbyć w dniach 19-22.03.2020 roku. Na słoweńskim obiekcie zaplanowano cztery serie rywalizacji indywidualnej rozłożonej na dwa dni oraz konkurs drużynowy. 

Więcej o: