Zaskakujący debiutant. 17-latek w kadrze skoczków na PK w Lahti

Maciej Maciusiak powołał kadrę na zawody Pucharu Kontynentalnego w fińskim Lahti. Zaskoczeniem może być fakt, że do Finlandii poleci 17-letni Arkadiusz Jojko, dla którego będzie to debiut w konkursach tej rangi.

W ubiegły weekend skoczkowie rywalizowali na skoczni w Lahti w ramach Pucharu Świata. Tydzień po nich przyszedł czas na konkursy Pucharu Kontynentalnego. Trener polskiej kadry B, Maciej Maciusiak, powołał na nie czterech Polaków - Stefana Hulę, Andrzeja Stękałę, Pawła Wąska i Arkadiusza Jojko.

Zobacz wideo Michal Doleżal o planie kadry na kolejne zawody

Zaskoczeniem może być powołanie tego ostatniego, dla którego będzie to debiut w zawodach tej rangi. W ciągu dwóch sezonów startów w FIS Cupie zdołał zdobyć jedynie 19 punktów, z czego aż 14 zdobył latem, podczas zawodów w Szczyrku.

Polacy nie wykorzystają także pełnej kwoty, która im przysługuje (sześciu skoczków). W tym samym czasie będą rozgrywane mistrzostwa świata juniorów w niemieckim Oberwiesenthal, na które pojechali Mateusz Gruszka, Kacper Juroszek, Tomasz Pilch, Adam Niżnik i Szymon Jojko.

Więcej o: