Pogoda torpeduje niedzielne skoki w Lahti! Gdzie i o której obejrzeć?

Niestety, sprawdzają się fatalne prognozy pogody i od niedzielnego poranka w Lahti rządzi wiatr, który sprawia wiele problemów kombinatorom norweskim. Podmuchy na skoczni sięgają nawet siedmiu metrów na sekundę, a to może spowodować także wielkie problemy dla skoczków narciarskich. Wyłączną transmisję z kwalifikacji przeprowadzi Eurosport. Relacja w Sport.pl od godziny 14.
Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

W niedzielę ma odbyć się jubileuszowy, 1000. konkurs w historii Pucharu Świata. Wiele wskazuje jednak na to, że zawody w fińskim Lahti, mogą być torpedowane przez wiatru lub nawet mogą nie dojść do skutku. 

Kalendarz Pucharu Świata na sezon 2019/2020 zakładał, że jubileuszowy, 1000. konkurs Pucharu Świata odbędzie się w rumuńskim Rasnovie. Pogoda pokrzyżowała jednak te plany. Ze względu na odwołane zawody w Kuusamo i w Willingen, oraz dzięki dodaniu jednego konkursu w Lahti, jubileusz ma wypaść podczas niedzielnych zawodów.

Niestety, prognozy się sprawdziły i na skoczni panują bardzo trudne warunki. Od rana w Lahti rywalizują kombinatorzy norwescy, ale ich zawody mocno się przeciągają, a niektórzy zawodnicy mają problemy z utrzymaniem stabilnej pozycji w locie. 

Plan na niedzielę:

1 marca (niedziela):

14:00 - kwalifikacje (transmisja Eurosport)

15:30 - konkurs indywidualny (transmisja Eurosport, TVP 1, TVP Sport)

Więcej o: