Kubacki wygrał kwalifikacje, sześciu Polaków w konkursie w Lahti!

Dawid Kubacki wygrał piątkowe kwalifikacje w Lahti. Skokiem na 126 metrów potwierdził dobrą formę przed konkursem indywidualnym. Start pierwszej serii z ześcioma Polakami zaplanowano na 17:30. Relacja na żywo w Sport.pl.

Najlepszym zawodnikiem w piątkowych kwalifikacjach w Lahti okazał się Dawid Kubacki, który po skoku na 126 metrów pokonał Słoweńca Timiego Zajca (127,5 metra) i Stefana Krafta (124 metry). Solidnie zaprezentował się Kamil Stoch, który uzyskał 121 metrów, dzięki czemu zajął szóste miejsce.

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Spośród pozostałych Polaków do konkursu indywidualnego awansowało jeszcze czterech - Piotr Żyła (116,5 metra) po 28. miejscu, Jakub Wolny (117,5 metra) z 42. miejsca, Klemens Murańka (116,5 metra) na 46. pozycji i Aleksander Zniszczoł (116 metrów), który był 50. Bez punktów Pucharu Świata w pierwszym konkursie w Lahti pozostanie natomiast sklasyfikowany na 58. miejscu Paweł Wąsek (109 metrów).

Piątkowy konkurs w Lahti rozpocznie się o godzinie 17:30. W sobotę skoczków czeka rywalizacja w drużynach, którą zaplanowano na 16:00, a dzień później o 15:30 jeszcze jeden konkurs indywidualny. Relacje na żywo na Sport.pl.