Simon Ammann mówi o swojej przyszłości. Legenda skoków jest rozczarowana

Simon Ammann został zapytany, jak długo będzie jeszcze skakał. - W poprzednim sezonie byłem już bliski zakończenia kariery. Czułem się rozczarowany wynikami - przyznał. W tym sezonie Szwajcar także nie skacze najlepiej, ale wierzy, że pomogą mu nowe buty.

Szwajcar Simon Ammann nie osiąga w tym sezonie spektakularnych wyników. Aktualnie jest 36. w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zdobył tylko 76 punktów. Nie jest nawet liderem swojej reprezentacji, bo tym jest Killian Peier, brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata w Seefeld.

Zobacz wideo Eksperci pomylili się, oceniając talent Kubackiego?

38-latek w rozmowie z dziennikiem "Taged Anzeiger" został zapytany, kiedy zamierza przestać skakać. - Jeszcze nie wiem. W poprzednim sezonie byłem już bliski zakończenia kariery. Czułem się rozczarowany wynikami - przyznał Ammann.  

Simon Ammann czeka na nowe buty

- Fizycznie czuje się bardzo dobrze. Mogę dużo trenować. Do tego moje nowe buty są w fazie testów. Sprawdzamy, testujemy. W skokach zawsze chodzi o drobiazgi - dodał Szwajcar.

Ammann to czterokrotny mistrz olimpijski (złoto na dużej i normalnej skoczni w Salt Lake City 2002 oraz Vancouver 2010). Został też mistrzem świata na dużej skoczni w Sapporo w 2007 oraz był m.in. mistrzem świata w lotach w 2010.