Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Świata na skoczniach normalnych. Znakomici Polacy

W rumuńskim Rasnovie rozegrano trzecie i czwarte (ostatnie) zawody Pucharu Świata na skoczniach normalnych. Zwycięzcą nieoficjalnej klasyfikacji został Karl Geiger, za to bardzo wysoko znajdują się polscy skoczkowie.

Dwa konkursy we włoskim Predazzo i dwa w Rasnovie - tak wyglądały zawody Pucharu Świata na skoczniach normalnych w tym sezonie. Dominatorem okazał się Karl Geiger, który zdobył aż 380 punktów na 400 możliwych! Niemiec nie wygrał jedynie sobotniego konkursu w Rasnovie (był drugi), ustępując Stefanowi Kraftowi, który na skoczniach normalnych zdobył 320 pkt.

Zobacz wideo Najgorszy moment w historii konkursów w Zakopanem

Dawid Kubacki najlepszy z Polaków. Stoch i Żyła wysoko

W pierwszej "6" znajduje się aż trzech Polaków. Dawid Kubacki jest 3. z 202 pkt, a za nim znajdują się Stephan Leyhe (176 pkt), Kamil Stoch (169 pkt) i Piotr Żyła (125 pkt). Poniżej można znaleźć czołówkę zestawienia przygotowanego przez Adama Bucholza ze skijumping.pl:

FIS nie prowadzi oficjalnej klasyfikacji na skoczniach normalnych w przeciwieństwie do lotów. Po dwóch konkursach w Kulm prowadzi Stefan Kraft (160 pkt), który wyprzedza Timiego Zajca (140 pkt) i Piotra Żyłę (129 pkt). Kamil Stoch jest 6. (86 pkt), a Dawid Kubacki 12. (45 pkt).