Dawid Kubacki awansował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata!

Dawid Kubacki awansował na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! W ten sposób wykorzystał nieobecność Ryoyu Kobayashiego w zawodach w rumuńskim Rasnovie.

W piątek najlepszy spośród Polaków był Kamil Stoch, który zajął 6. miejsce, a punkty zdobyli jeszcze: 8. Dawid Kubacki, 9. Piotr Żyła, 20. Jakub Wolny i 24. Aleksander Zniszczoł. W sobotnim konkursie zdecydowanie najlepszy z Polaków był Kubacki, który awansował z 9. na 4. miejsce -  wygrał Stefan Kraft, który wyprzedził Karla Geigera i Constantina Schmida. Punkty zdobyli również Stoch (9.), Żyła (21.), Zniszczoł (24.) i Murańka (27.).

Ryoyu Kobayashi, podobnie jak i kilku innych czołowych skoczków świata, postanowił opuścić zawody na normalnej skoczni w Rasnovie, dlatego Japończyk stracił trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i znajduje się między Kubackim a Stochem, choć ma dużą przewagę nad mistrzem olimpijskim. Stoch musi się obawiać Mariusa Lindvika, który w sobotę odrobił kolejne punkty i w tej chwili ma stratę już tylko 10 punktów do czwartego miejsca.