Stoch najlepszy z Polaków! Żyła i Kubacki w czołówce. Dominacja Geigera

Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce piątkowego konkursu Pucharu Świata w Rasnovie! Najlepszy z drużyny Michala Doleżala okazał się Kamil Stoch, który był szósty.

W piątek po raz pierwszy w historii zawody Pucharu Świata odbyły się w Rasnovie w Rumunii. Konkurs przeprowadzony został na obiekcie o punkcie konstrukcyjnym K-90. Po pierwszej serii prowadził Karl Geiger, który poszybował na odległość 100 metrów, co było najdłuższym skokiem. Drugi był Stephan Leyhe, który wylądował metr bliżej. Trzecie miejsce zajął Stefan Kraft (98 metrów). Jak poradzili sobie Polacy? Dawid Kubacki był piąty, a Kamil Stoch ósmy.  Mógł być wyżej, gdyby nie błąd przy lądowaniu. Piotr Żyła 9., Jakub Wolny 19., Aleksander Zniszczoł 30., a Klemens Murańka 40.

Dawid Kubacki w "Wilkowicz Sam na Sam" szczerze o polskiej kadrze [WIDEO]

Zobacz wideo

Wielkie emocje w drugiej serii

Zniszczoł skoczył na odległość 92 metrów, ale z każdą kolejną minutą śnieg coraz bardziej zalegał na torach, więc po kilku skokach organizatorzy uznali, że powtórzą początek drugiej serii. Zniszczoł w swoim drugim skoku (w II serii) osiągnął 90 metrów i ostatecznie awansował na 24. pozycję, co było jego najlepszym występem w tym sezonie. Taka samą odległość osiągnął Jakub Wolny, który zakończył zawody na 20. miejscu. Piotr Żyła wylądował na 95. metrze i wskoczył na dziewiątą pozycję. Tuż przed nim był Dawid Kubacki. Kamil Stoch, najlepszy z Polaków, był szósty.

Zawody wygrał Karl Geiger, który nie miał sobie równych. Dwukrotnie wylądował na setnym metrze. Drugi był jego rodak Stephan Leyhe, a trzeci Stefan Kraft.

Więcej o: