Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po konkursie na skoczni w Rasnovie

Szósty Kamil Stoch, ósmy Dawid Kubacki, dziewiąty Piotr Żyła. To miejsca trzech Polaków, które zajęli w piątkowym konkursie w Rasnovie (HS-90). Wszyscy utrzymali też swoje pozycje w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Choć te mogły, a nawet powinny się zmienić, bo na zawody do Rumunii nie przyleciał Ryoyu Kobayashi - Japończyk utrzymał jednak trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Puchar świata w skokach narciarskich po raz pierwszy zawitał do Rumunii. Po pierwszej serii piątkowego konkursu na obiekcie w Rasnovie (K-90) na prowadzeniu był Karl Geiger. Reprezentant Niemiec poszybował na 100. metr i wyprzedzał o 1,6 punktu swojego rodaka, Stephana Leyhe (99 m). Trzeci był Austriak Stefan Kraft (98 m), a czwarty Słoweniec Peter Prevc (98,5 m). Najlepszy z Polaków - Dawid Kubacki - skoczył 98 metrów i na półmetku rywalizacji był piąty, tracił 2,1 punktu do miejsca na podium. Do drugiej serii awansowało także czterech innych Polaków - Kamil Stoch (8.), Piotr Żyła (11.), Jakub Wolny (19.) i Aleksander Zniszczoł (30).

Dawid Kubacki komentuje swoje podium i zwycięstwo Stocha na zawodach w Zakopanem

Druga seria zaczęła się nietypowo, bo po pięciu skokach została... powtórzona. A wszystko ze względu na nierówne warunki i śnieg zalegający na torach. Polacy skakali w niej gorzej. Ostatecznie najlepszym z naszych rodaków został Stoch, który skończył zawody na szóstym miejscu (95 metrów w II serii), Kubacki na ósmym (94,5 m), a Żyła awansował na dziewiąte (95 m). Wolny piątkowy konkurs w Rasnovie ukończył na 20. miejscu, a Zniszczoł na 24.