Nietypowy dzień skoków. Gdzie i o której oglądać? Pokaże je tylko jedna stacja

Już dzisiaj mogą zaskoczyć kibiców skoków narciarskich godziny pierwszych treningów i kwalifikacji przed weekendowymi konkursami. Puchar Świata w skokach narciarskich pierwszy raz zawita w Rosnowie, gdzie w piątek i sobotę odbędą się zawody.

Drugie zawody w tym sezonie, ale pierwszy raz w Rumunii odbędzie kolejny etap skoków na skoczni normalnej. Ku zaskoczeniu kibiców skoczkowie już dzisiaj zasiądą na belce startowej po raz pierwszy. Dodatkowo zawody główne nie są zaplanowane, jak dotychczas było, na sobotę i niedziele, ale na piątek i sobotę. 

Karl Geiger, Stefan Kraft i Dawid Kubacki, tak prezentuje się pierwsza trójka poprzedniego konkursu o punkcie K, który był ustawiony na 200 metrze. W ciągu najbliższych dni, skoczkowie będą musieli się przygotować na obiekt mniejszy o 110 metrów, ponieważ w Rasnovie wystartują z punktu K-90.

Skoki narciarskie. W jakie dni i o których godzinach?

Harmonogram zawodów wygląda następująco:

Czwartek, 20.02.2020

  • 10:30 - Oficjalny trening 
  • 12:00 - Kwalifikacje

Piątek, 21.02.2020

  • 13:00 - Seria próbna
  • 14:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 22.02.2020

  • 11:00 - Kwalifikacje
  • 12:45 - Pierwsza seria konkursowa

Transmisje skoków narciarskich

Dla ulubieńców skoków narciarskich ważna jest także informacja, że ten kwalifikacje i konkurs będą transmitowane wyłącznie na antenach TVP Sport oraz TVP 1.

Z reprezentacji Polski na skoczni w Rasnovie podczas konkursów Pucharu Świata pojawią się Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka oraz Paweł Wąsek. 

Zabraknie kilku czołowych skoczków w tym Ryoyu Kobayashiego, co jest dobrą informacją dla Dawida Kubackiego, który może dzięki weekendowym konkursom wyprzedzić Japończyka w klasyfikacji generalnej.