Dlaczego Dawid Kubacki skoczył tak słabo? Nie ukrywał wściekłości

Sensacyjnie zakończyła się pierwsza seria niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf. Do drugiej serii nie awansował Dawid Kubacki, który zajął dopiero 32. miejsce.

Dawid Kubacki nie awansował do II serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata w austriackim Bad Mitterndorf. Polak, który skoczył 199 metrów, zajął dopiero 32. miejsce. Do awansu zabrakło mu jedynie 2,1 punktu.

Zobacz wideo

Dawid Kubacki zbyt agresywnie położył się na nartach

Kubacki po swoim skoku nie ukrywał wściekłości. Zbyt agresywnie położył się na nartach, walczył w powietrzu z podmuchami wiatru, co przełożyło się na zdecydowanie krótszy skok. Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie awansował do II serii już drugi raz w tym sezonie - poprzednio w Engelbergu, w ostatnim konkursie przed zwycięskim Turniejem Czterech Skoczni.

Po pierwszej serii prowadzi Stefan Kraft, który wylądował na 230. metrze. Drugi jest Ryoyu Kobayashi, trzeci Timi Zajc. W walce o zwycięstwo pozostał Kamil Stoch, który do liderującego Austriaka traci jedynie 3,2 punktu. Relacja z konkursu trwa TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.