Schlierenzauer nie awansował do konkursu w Kulm! Ratował się przed upadkiem [WIDEO]

Gregor Schlierenzauer, który w przeszłości wygrywał konkursy na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf nie awansował do niedzielnego konkursu. Austriak ratował się przed upadkiem, ale udało mu się osiągnąć jedynie 101,5 metra.

Gregor Schlierenzauer nie może zaliczyć weekendu na mamucie Kulm do udanych. W sobotę nie udało mu się zdobyć punktów, a w niedzielę nie wystąpi nawet w konkursie. Austriak w kwalifikacjach zdołał osiągnąć jedynie 101,5 metra, jednak ważniejszy od jego wyniku jest fakt, że bezpiecznie wylądował.

Zobacz wideo Czy przeliczniki za wiatr są sprawiedliwe?

Austriak tuż po wyjściu z progu otrzymał silny podmuch wiatru, który ściągnął jego narty w dół. Schlierenzauer zdołał jednak dociągnąć je do siebie, ratując się przed fatalnym upadkiem, podobnym do tego, któremu uległ Thomas Morgenstern w 2014 roku. Dopiero po raz 3. w karierze nie awansował do konkursu głównego - ostatnio taka sytuacja zdarzyła mu się w Kuusamo, w sezonie 2018/2019.

Gregor Schlierenzauer w swojej karierze wielokrotnie wygrywał już zawody na skoczni Kulm. Dwukrotnie był najlepszy w 2009 roku, ustanawiając także rekord obiektu (215,5 metra). Łącznie zwyciężał trzykrotnie, raz był drugi, raz trzeci. Ostatnio na podium w Bad Mitterndorf stał w 2014 roku.