Nietypowa godzina niedzielnego konkursu lotów na skoczni Kulm. Nie zaśpijcie. Gdzie i kiedy obejrzeć? Transmisja TV

Kibice skoków narciarskich nie mają łatwego życia. Organizatorzy zawodów w lotach narciarskich na mamucie Kulm zmienili godziny rozgrywania konkursów. A wszystko przez niekorzystne warunki panujące na skoczni w godzinach popołudniowych.

Zbyt mocny wiatr i opady deszczu ze śniegiem sprawiły, że organizatorzy zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Bad Mitterndorf (skocznia Kulm) odwołali zaplanowane na piątek treningi i kwalifikacje. Przed niedzielnym konkursem kwalifikacje też zaplanowano o nietypowej porze, bo o 9.45. Konkurs rozpocznie się o 11, co też nie jest normalną sytuacją, bo zawody w Europie standardowo rozgrywane są w godzinach popołudniowych - najczęściej o 14 lub 16.

Zobacz wideo Przeliczniki za wiatry są sprawiedliwe? Hula mógł stracić medal IO

Trener Michal Doleżal zabrał do Austrii ze sobą siedmiu zawodników: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę oraz Jakuba Wolnego. W sobotnim konkursie najlepiej wypadł Piotr Żyła, który zajął pierwsze miejsce. Dla Żyły było to pierwsze zwycięstwo od siedmiu lat. W czołowej dziesiątce znalazło się w sumie trzech Polaków - piąty był Kubacki, a siódmy Stoch.

Aktualna klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

 1. Stefan Kraft (Austria) 1173 pkt
 2. Karl Geiger (Niemcy) 1095
 3. Dawid Kubacki (Polska) 985
 4. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 965
 5. Marius Lindvik (Norwegia) 713
 6. Kamil Stoch (Polska) 709
 7. Stephan Leyhe (Niemcy) 626
 8. Peter Prevc (Słowenia) 539
 9. Daniel Andre Tande (Norwegia) 534
 10. Piotr Żyła (Polska) 496

Miejscach pozostałych Polaków w klasyfikacji: 37. - Jakub Wolny i Maciej Kot, 42. - Stefan Hula, 66. - Klemens Murańka, 70. - Aleksander Zniszczoł.

Program niedzielnych zawodów na skoczni w Kulm. Gdzie i kiedy transmisja TV?

 • 9:45 - kwalifikacje
 • 11:00 - konkurs

Kwalifikacje i konkurs będzie można zobaczyć na antenie Eurosportu 1 i w Eurosport Playerze. Transmisja z konkursu również na antenie TVP 1 oraz TVP Sport. Stream online dostępny na stronie sport.tvp.pl.

Więcej o: