Loty w Bad Mitterndorf odwołane! Jest nowy program sobotnich zawodów

FIS zdecydował o odwołaniu piątkowych treningów i kwalifikacji na skoczni do lotów w Bad Mitterndorf. Wszystko przez złe warunki pogodowe. W sobotę zaplanowano zaś trzy serie skoków. Nie odbedą się za to kwalifikacje.

Piątkowe treningi i kwalifikacje w Bad Mitterndorf zostały odwołane ze względu na pogarszające się warunki pogodowe. Wcześniejszy plan zakładał początek rywalizacji już o 11:00, ale zdecydowano się przesunąć trening. Według kolejnego programu miał się odbyć tylko jeden skok próbny o 12.30, a godzinę później kwalifikacje. O godzinie 12 pojawił się jednak ostateczny komunikat, że wszystkie piątkowe loty zostają odwołane.

Na Kulm cały czas mocno wieje, a do tego pojawiają się opady śniegu z deszczem, dlatego skoki na jednym z największych obiektów na świecie byłby po prostu zbyt niebezpieczne. Przecież tam koszmarnego upadku został Thomas Morgenstern, który ze strachu przed kolejnymi wypadkami zakończył karierę, a młody Austriak Lukas Mueller w wyniku upadku złamał kręgosłup i do dzisiaj nie może chodzić. 

FIS zdecydował, że w sobotę odbędzie się tylko jedna seria treningowa, a 53 skoczków weźmie udział w konkursie.

Nowy plan na sobotnie loty na Kulm wygląda następująco:

  • 9:45 - oficjalny trening 
  • 11:00 - konkurs z udziałem 53 zawodników
Zobacz wideo Przeliczniki za wiatry są sprawiedliwe? Hula mógł stracić medal IO

Pogoda przeszkodzi w pogoni Kubackiego?

Trener Michal Doleżal do Austrii zabrał ze sobą siedmiu zawodników: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę oraz Jakuba Wolnego.

Szansę na umocnienie się na podium klasyfikacji generalnej będzie miał Dawid Kubacki. Polak ma tylko cztery "oczka" przewagi nad plasującym się tuż za nim ubiegłorocznym zdobywcą Kryształowej Kuli Ryoyu Kobayashim. Po serii dziesięciu kolejnych konkursów, w których Kubacki zajmował lokaty na podium, przyszła ostatnio obniżka formy - 6. miejsce w drugim konkursie w Sapporo i 15. w Willingen. Obecnie traci 105 punktów do drugiego Karla Geigera i 173 punkty do prowadzącego Stefana Krafta.