Loty w Bad Mitterndorf zagrożone! Zmiana programu zawodów przez pogodę

Piątkowe treningi i kwalifikacje w Bad Mitterndorf zostały przesunięte ze względu na pogarszające się warunki pogodowe. Wcześniejszy plan zakładał początek rywalizacji o 11:00. Według nowego programu zawodów odbędzie się tylko jedna seria treningowa, a po niej kwalifikacje. Początek zaplanowano na godzinę 12:30. Relacja na żywo na Sport.pl.

Piątkowe treningi i kwalifikacje w austriackim Bad Mitterndorf przesunięte ze względu na pogarszające się warunki pogodowe. Na obiekcie Kulm od rana pada gęsty śnieg, a także mocno wieje. Wcześniej organizatorzy zakładali, że odbędą się dwa treningi. Miały się rozpocząć o 11:00, a dwie godziny później planowano kwalifikacje. Według nowego programu zawodów odbędzie się tylko jedna seria treningowa, a po niej zawodnicy powalczą o awans do sobotniego konkursu. Jej początek na razie zaplanowano na godzinę 12:30.

Zobacz wideo Przeliczniki za wiatry są sprawiedliwe? Hula mógł stracić medal IO

Pogoda przeszkodzi w pogoni Kubackiego?

Trener Michal Doleżal do Austrii zabrał ze sobą siedmiu zawodników: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę oraz Jakuba Wolnego.

Szansę na umocnienie się na podium klasyfikacji generalnej będzie miał Dawid Kubacki. Polak ma tylko cztery "oczka" przewagi nad plasującym się tuż za nim ubiegłorocznym zdobywcą Kryształowej Kuli Ryoyu Kobayashim. Po serii dziesięciu kolejnych konkursów, w których Kubacki zajmował lokaty na podium, przyszła ostatnio obniżka formy - 6. miejsce w drugim konkursie w Sapporo i 15. w Willingen. Obecnie traci 105 punktów do drugiego Karla Geigera i 173 punkty do prowadzącego Stefana Krafta.

Nowy program zawodów w Bad Mittendorf:

piątek (14.02.2020)

  • 12:30 - trening
  • ok. 13:30 - kwalifikacje

sobota (15.02.2020)

  • 10:00 - seria próbna
  • 11:00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela (16.02.2020)

  • 9:45 - kwalifikacje
  • 11:00 - pierwsza seria konkursowa
Więcej o:
Copyright © Agora SA