Skoki o wczesnej godzinie! Dawid Kubacki goni liderów Pucharu Świata [TERMINARZ]

Najbliższy weekend upłynie fanom skoków narciarskich pod znakiem pierwszych w sezonie konkursów lotów. Na mamuciej skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf zawodnicy Michala Doleżala powalczą o kolejne punkty Pucharu Świata.

Po ogromnym niedosycie, jaki wiązał się ze skróceniem rywalizacji w zawodach z cyklu Willingen Five, kibice i zawodnicy powinni zostać wynagrodzeni wielkimi emocjami w Bad Mitterndorf. Pierwsza w sezonie okazja do zmagań na skoczni mamuciej powinna przebiec bez większych problemów, bowiem prognozy pogody są na ten weekend bardzo optymistyczne.

WIDEO: Adam Małysz i Apoloniusz Tajner na konferencji prasowej. Opowiedzieli o szkoleniu skoczków

Zobacz wideo

Trener Michal Doleżal do Austrii zabrał ze sobą siedmiu zawodników: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę oraz Jakuba Wolnego.

Szansę na umocnienie się na podium klasyfikacji generalnej będzie miał Dawid Kubacki. Polak ma tylko cztery "oczka" przewagi nad plasującym się tuż za nim ubiegłorocznym zdobywcą Kryształowej Kuli Ryoyu Kobayashim. Po serii dziesięciu kolejnych konkursów, w których Kubacki zajmował lokaty na podium, przyszła ostatnio obniżka formy - 6. miejsce w drugim konkursie w Sapporo i 15. w Willingen. Obecnie traci 105 punktów do drugiego Karla Geigera i 173 punkty do prowadzącego Stefana Krafta.

Terminarz lotów narciarskich PŚ w Bad Mitterndorf:

piątek (14.02.2020)

  • 11:00 - 1. trening
  • 12:00 - 2. trening
  • 13:00 - kwalifikacje

sobota (15.02.2020)

  • 10:00 - seria próbna
  • 11:00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela (16.02.2020)

  • 9:45 - kwalifikacje
  • 11:00 - pierwsza seria konkursowa
Więcej o: