Niedzielny konkurs Willingen Five odwołany!

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Willingen, zamykający zmagania w zawodach Willingen Five, został odwołany. Oznacza to, że zwycięzcą niemieckiego turnieju został Stephan Leyhe.

Już w piątek wiatr mieszał mocno szyki organizatorom, dlatego zaplanowane na ten dzień kwalifikacje przeniesiono na sobotę. W pierwszy dzień weekendu już bez problemów udało się przeprowadzić zarówno kwalifikacje, jak i sam konkurs - wygrany przez reprezentanta gospodarzy Stephana Leyhe (najwyżej z Polaków uplasował się Kamil Stoch, który był trzeci).

W niedzielę pogoda ponownie jednak miała mocno utrudnić skakanie, dlatego organizatorzy zdecydowali się nie ryzykować i odwołać drugi z konkursów w Willingen. Silny wiatr mógł stanowić zagrożenie nie tylko dla zawodników, ale i kibiców. Organizatorzy twierdzą, że w wypadku konieczności ewakuacji ludzi przebywających na trybunach mogłoby zabraknąć im czasu na płynne przeprowadzenie całej operacji - poinformował serwis skijumping.pl.

WIDEO: Adam Małysz i Apoloniusz Tajner na konferencji prasowej. Opowiedzieli o szkoleniu skoczków

Zobacz wideo

Willingen Five to organizowany od 2018 roku turniej odbywający się podczas weekendu Pucharu Świata w tymże mieście. Do klasyfikacji łącznej liczy się jeden skok z kwalifikacji oraz próby z dwóch konkursów. Zwycięzca Willingen Five poza nagrodami związanymi z rywalizacją w PŚ otrzymuje również premię finansową w wysokości 25 tysięcy euro.

Tegoroczną edycję wygrał Stephan Leyhe (klasyfikację łączną sprawdzić można TUTAJ). Najwyżej z Polaków i jako jedyny z nich w pierwszej dziesiątce "generalki" był Kamil Stoch, który zakończył zmagania na 5. miejscu. Polak triumfował wcześniej w pierwszej edycji turnieju, natomiast w zeszłym roku na 2. lokacie w klasyfikacji końcowej znalazł się Piotr Żyła.