Konkursy PŚ w Willingen zagrożone? Organizatorzy zmieniają program zawodów

W najbliższy weekend w niemieckim Willingen odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata. Choć organizatorom udało się przygotować obiekt Muehlenkopfschanze, pomimo braku śniegu, rywalizację mogą utrudnić silne podmuchy wiatru, zapowiadane na najbliższe dni. Z tego względu zmieniono plan piątkowych skoków.

W ostatnich istniało ryzyko, że organizatorzy nie zdołają przygotować obiektu Muehlenkopfschanze z powodu braku śniegu. Na szczęście, spadło go wystarczająco dużo, aby zawody w Willingen doszły do skutku. Niestety, na prognozy pogody na weekend nie są optymistyczne.

Zobacz wideo

Według prognoz serwisu yr.no, w weekend będzie wiał silny wiatr. Podmuchy na skoczni w Willingen mają osiągać nawet 8 m/s, co sprawi, że bezpieczne skakanie będzie niemal niemożliwe. Jeśli nawet uda się rozegrać zawody, wiatr będzie miał znaczny wpływ na wyniki konkursów.

Z tego powodu został zmieniony także program zawodów na piątek. Kwalifikacje, które miały rozpocząć się o 18:00, zostaną rozegrane o 15:00. Oficjalne treningi rozpoczną się dwie godziny wcześniej.

W Willingen wystartuje siedmiu reprezentantów Polski: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała.

Nowy program turnieju Willingen 5:

Piątek, 7 lutego

  • 13:00 – oficjalny trening
  • 15:00 – kwalifikacje

Sobota, 8 lutego

  • 15:00 – seria próbna
  • 16:00 – konkurs indywidualny

Niedziela, 9 lutego

  • 15:00 – seria próbna
  • 16:00 –  konkurs indywidualny
Więcej o: