Doleżal podjął decyzję ws. Macieja Kota i Stefana Huli

Bez Tomasza Pilcha w składzie polskich skoczków na zawody Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. - Tomek zostanie w Polsce na LOTOS Cup - powiedział w rozmowie ze Sport.pl Maciej Maciusiak. Do Niemiec pojadą za to członkowie kadry A Michala Doleżala, których zabraknie na PŚ w Willingen - Maciej Kot i Stefan Hula.

W zawodach Pucharu Kontynentalnego w Brotterode wystąpi pięciu polskich skoczków. Będą nimi zawodnicy kadry A Michala Doleżala, Maciej Kot i Stefan Hula, dla których zabrakło miejsca w składzie na kolejny weekend w Pucharze Świata, dwóch skoczków kadry B, czyli Paweł Wąsek i Kacper Juroszek oraz Adam Niżnik z kadry młodzieżowej. 

Adam Małysz i Apoloniusz Tajner mówią o polskim szkoleniu:

Zobacz wideo

Ze składu wypadł będący w ciągu ostatnich tygodni w bardzo słabej formie Tomasz Pilch. - Zostanie w Polsce i weźmie udział w zawodach LOTOS Cup - powiedział Sport.pl trener kadry B polskich skoczków, Maciej Maciusiak. 19-latek podczas ostatnich konkursów PK był dopiero 47. i 53.

W tym samym czasie, gdy zawodnicy będą rywalizować w Brotterode, w innym niemieckim mieście - Willingen, kadrę Michala Doleżala czeka turniej Willingen Five w PŚ. Za zwycięstwo w nim, organizatorzy przyznają nagrodę w wysokości 25 tysięcy euro. Polacy wystąpią tam w składzie: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała.

Więcej o: