Nowy rekord Polski! Fenomenalny skok Kingi Rajdy i historyczny wynik w PŚ [WIDEO]

Kinga Rajda skoczyła 128 metrów w pierwszej serii konkursu Pucharu Świata kobiet w Oberstdorfie. To nowy rekord Polski! Wcześniej żadna Polka nie skoczyła tak daleko na nartach w oficjalnych zawodach. W drugiej serii Polka skoczyła metr bliżej i zajęła szóste miejsce! To historyczny wynik.
Zobacz wideo

Kinga Rajda ma 19 lat i jest wielką nadzieją polskich skoków narciarskich kobiet. Zawodniczka ze Szczyrku w niedzielę pobiła rekord Polski. W pierwszej serii konkursu Pucharu Świata kobiet w Oberstdorfie skoczyła 128 metrów. Wcześniej żadna Polka nie skoczyła tak daleko na nartach w oficjalnych zawodach. Fenomenalny skok Kingi Rajdy możecie zobaczyć tutaj:

Historyczny dzień dla skoków kobiet w Polsce

Skok na 128. metr dał 19-latce szóste miejsce w pierwszej serii. W drugiej Polka wylądowała metr bliżej i zajęła szóste miejsce w zawodach Pucharu Świata. To historyczny wynik dla polskich skoków kobiet! Do tej pory najwyższe miejsce w Pucharze Świata Rajda zajęła w Sapporo, gdzie była 21. Przypomnijmy, że trenerem polskiej kadry kobiet jest Łukasz Kruczek.

Zawody na skoczni w Oberstdorfie wygrała Austriaczka Chiara Hoelzl, druga była Maren Lundby z Norwegii, a trzecia Marita Kramer z Austrii. Anna Twardosz nie awansowała do drugiej serii, zajęła 38. miejsce. Startowało 40 zawodniczek.

Więcej o: