Michal Doleżal zapowiedział zmiany w składzie skoczków na konkursy w Willingen

Michal Doleżal zabrał do Sapporo trzech zawodników z kadry B - Aleksandra Zniszczoła, Klemensa Murańkę i Andrzeja Stękała. Zaden z nich nie zdobył w Japonii punktów, przez co trener polskiej kadry zapowiedział zmiany w składzie na konkursy w Willingen.

Po nieudanych dla Polaków zawodach w Zakopanem, Michal Doleżal podjął decyzję o odsunięciu od konkursów Pucharu Świata Jakuba Wolnego, Stefana Huli i Macieja Kota. W ich miejsce zabrał do Japonii Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę i Klemensa Murańkę. W Sapporo żaden z nich nie zdobył jednak punktów.

Zobacz wideo

Michal Doleżal w rozmowie z portalem skijumping.pl powiedział, że jest jednak zadowolony z występu zawodników z kadry B. - Jestem zadowolony z tej pracy, bo zawodnicy starali się. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo zdobyć punkty, ale dla mnie to były pozytywne występy - ocenił trener polskiej kadry.

Zmiany na Willingen

Doleżal przyznał jednak, że zdecyduje się na kolejne zmiany przed zawodami w niemieckim Willingen (8-9 lutego). - Myślę, że zmiany w kadrze na Willingen będą nieduże. Jakieś na pewno będą, ale decyzje zapadną po Pucharze Kontynentalnym w Planicy - powiedział trener polskiej kadry.

Więcej o: