Dawid Kubacki spadł z 2. miejsca po drugim skoku! Koniec fantastycznej serii Polaka

Dawid Kubacki zajął 6. miejsce w niedzielnym konkursie w japońskim Sapporo. Tym samym zakończyła się jego seria dziesięciu kolejnych miejsc na podium z rzędu. Zwyciężył lider Pucharu Świata, Austriak Stefan Kraft.

Bardzo dobry skok w I serii oddał Dawid Kubacki. Polak osiągnął 131,5 metra i zajmował na półmetku zawodów 2. miejsce. Na 7. pozycji plasował się Kamil Stoch, który wylądował na 128. metrze. Nieco słabiej spisał się Piotr Żyła, który po skoku na 121 metrów był 25. Do drugiej serii nie awansował Aleksander Zniszczoł, który skoczył tylko 110 metrów i był 40.

Zobacz wideo

Po I serii z przewagą ponad 14 punktów nad Dawidem Kubackim prowadził Stefan Kraft. Austriak, który po sobotnim konkursie przejął koszulkę lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata osiągnął aż 139 metrów i pewnie zmierzał po drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Dawid Kubacki najlepszy z Polaków. Stoch 9., Żyła 21.

W drugiej serii nieznacznie poprawił się Żyła. Skok na 124. metr pozwolił mu awansować na 21. pozycję. Nieco gorzej spisał się Kamil Stoch, który wylądował na 129. metrze i spadł na 9. miejsce. Dawid Kubacki miał wiele problemów w powietrzu i skoczył 126 metrów. To wystarczyło na zajęcie 6. lokaty.

Znakomity drugi skok Stephana Leyhe, który wylądował na 142. metrze, pozwolił niemieckiemu skoczkowi awansować na 2. pozycję, choć po pierwszej próbie zajmował 8. miejsce. Zwyciężył Stefan Kraft, który skoczył 139 metrów i utrzymał przewagę, którą wypracował pierwszym skokiem - miał przewagę 21,1 pkt nad drugim Stephanem Leyhe i 29,5 pkt nad trzecim Ryoyu Kobayashim!

Więcej o: