Maciej Kot na piątym miejscu w Planicy! Polak odbuduje formę na Puchar Świata?

Maciej Kot zajął piąte miejsce w konkursie indywidualnym Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Polak został wysłany na zawody tego cyklu po gorszym okresie w Pucharze Świata razem ze Stefanem Hulą, który w Słowenii nie awansował jednak nawet do drugiej serii. Czy zawodnicy kadry A odbudują swoją formę w zawodach "drugiej ligi"?

Maciej Kot zajął piąte miejsce w konkursie indywidualnym Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Dzięki skokom na 125 i 129,5 metra był najlepszym z polskich zawodników. Punktowali jeszcze Paweł Wąsek (126 i 121 metrów) na 26. i Adam Niżnik (125 i 116,5 metra) na 30. miejscu. Konkurs wygrał Austriak Stefan Huber (131,5 i 127,5 metra), który wyprzedził dwóch Słoweńców - Anze Semenica (135 i 118 metrów) i Zigę Jelara (129,5 i 131,5 metra). 

Zobacz wideo

Dużo gorzej spisali się inni Polacy: Stefan Hula (120,5 metra), który skończył zmagania na 36. pozycji, Kacper Juroszek (112,5 metra), którego sklasyfikowano na 46. miejscu i Tomasz Pilch (119 metrów), który był 47. 

Maciej Kot i Stefan Hula pojechali do Planicy zamiast zawodników kadry B, którzy w nagrodę za dobre starty w Pucharze Kontynentalnym dostali szansę w Sapporo, gdzie zawitał cykl Pucharu Świata. - Porozmawiamy, dowiem się co czują, co chcą robić na skoczni. Musimy się zrozumieć, nie może być tak, że im będę mącił, coś narzucał. Musimy mieć wspólny język. - mówił dla Sport.pl Maciej Maciusiak, który z zawodnikami, z którymi miał pracować nad ich błędami, spotkał się w piątek. 

Hula ma wyraźny problem, z którym najwyraźniej nie sposób poradzić sobie w parę dni nieco spokojniejszego treningu i skoków na zawodach niższej rangi. Natomiast w niezłej postawie Kota w Planicy można upatrywać jego szansy na powrót do dobrej dyspozycji. Polak zaprezentował się dość dobrze i czołówka zawodów PK w Słowenii mogłaby sugerować, że miałby wrócić do "trzydziestki" punktującej w Pucharze Świata w przypadku kolejnych startach w tym cyklu. To musiałby potwierdzić jeszcze w niedzielnym konkursie.

W niedzielę w Planicy odbędzie się jeszcze jeden konkurs indywidualny w ramach obecnego sezonu Pucharu Kontynentalnego. Początek pierwszej serii o godzinie 11:45.