Dawid Kubacki awansował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Zmiana lidera

Dawid Kubacki zajął trzecie miejce w sobotnim konkursie w Sapporo! Polak też awansował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na ostatni stopień podium! Nowym liderem został zaś Stefan Kraft, który w pierwszym japońskim konkursie zajął drugie miejsce.
Zobacz wideo

Do nieprawdopodobnych scen doszło w Sapporo! Kobayashi prowadził po pierwszej serii z wielką przewagą i wydawało się, że wygra pewnie konkurs. W drugiej serii skoczył jednak tylko 110 metrów i spadł do drugiej dziesiątki. Czołówka drugiej serii też trafiła na koszmarne warunki. Kraft (125 m) i Kubacki (126 metrów) skoczyli nieźle, ale i tak wydawało się, że Polak przerwie swoją passę miejsc na podium, bo wyprzedził go Yukija Sato, który w sobotę okazał się najlepszy.

Kubacki na podium konkursu i Pucharu Świata

Koszmar Kobayashiego sprawił jednak, że Polak znowu znalazł się w najlepszej trójce i dzięki temu zdobył 60 punktów, które pozwoliły mu również wskoczyć na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

O wielkim pechu może mówić Karl Geiger, który po pierwszej serii zajmował czwarte miejsce, ale w drugiej serii nie poradził sobie z wiatrem i spadł na 12 lokatę. To kosztowało go utratę pozycji lidera Pucharu Świata. 

W tym momencie Dawid Kubacki traci do pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata tylko 79 punktów, co oznacza, że w sobotnim konkursie Polak odrobił kolejne 28 punktów. Tyle że w międzyczasie zmienił się lider i teraz jest nim Stefan Kraft, który o 10 pkt wyprzedza Karla Geigera.

Czołówka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata:

  • 1. S. Kraft, Austria - 963 pkt
  • 2. K. Geiger, Niemcy - 953
  • 3. D. Kubacki, Polska - 884
  • 4. R. Kobayashi, Japonia - 846
  • 5. M. Lindvik, Norwegia - 593
  • 6. K. Stoch, Polska- 583
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.