Adam Małysz o trudnej sytuacji młodych skoczków: Groziłaby nam totalna tragedia

- Nie jest łatwo wyrwać miliony na skocznie. Super, że się to udało. A co by było, gdyby w trakcie przebudowy małych skoczni w Zakopanem nie byłoby Chochołowa, Wisły i Szczyrku? Tragedia totalna! - tak Adam Małysz, dyrektor polskich skoków i kombinacji norweskiej w rozmowie z serwisem "Interia" skomentował słowa Jakuba Kota, który narzeka, że przez remont Małej i Średniej Krokwi w Zakopanem, młodzi zawodnicy nie mają gdzie trenować.

W październiku 2018 roku polski rząd postanowił wesprzeć finansowo dwie skocznie w Zakopanem. Na modernizację Małej i Średniej Krokwi przeznaczył 50 mln zł. Potrzebujemy następców Adama Małysza i Kamila Stocha - tak mówił wtedy premier Mateusz Morawiecki.

W 2019 roku w sąsiedztwie Wielkiej Krokwi, rozpoczęła się budowa kolejnych pięciu skoczni, od najmniejszej K18 po K85, zamiast dotychczasowych czterech: HS94, HS72, HS38 i HS18.

Michal Doleżal o planie kadry na kolejne zawody:

Zobacz wideo

- Przez remont Małej i Średniej Krokwi w Zakopanem nie mamy gdzie trenować z młodymi zawodnikami. Są dwie skocznie w Chochołowie (HS16 i HS30 - przyp. red.), ale to obiekty dla dzieci. Z młodzieżą musimy podróżować do Szczyrku, a trudno tak wyrywać ją ze szkół na cały dzień - stwierdził niezadowolony Jakub Kot, były skoczek, a obecnie trener w AZS Zakopane w rozmowie z portalem "Interia".

Adam Małysz o trudnej sytuacji młodych polskich skoczków

- Niech Kuba nie narzeka, bo mu się skocznie budują. Przecież nie da się tego zrobić od razu. Trzeba było walczyć o to, żeby rząd przyznał od razu tyle milionów na takie obiekty i super, że się to udało. Te skocznie będą służyć na lata. Będzie ich sporo. Mamy małe obiekty w Chochołowie, mamy skocznie w Beskidach. A co by było, gdyby w trakcie przebudowy małych skoczni w Zakopanem nie byłoby Chochołowa, Wisły i Szczyrku? Tragedia totalna! Wiemy doskonale, że to nie jest łatwa sytuacja dla młodych skoczków z Zakopanego, ale muszą się uzbroić w cierpliwość. W przyszłym roku Mała i Średnia Krokiew w Zakopanem będą gotowe. Tempo ich modernizacji i tak jest ekspresowe - podkreślił stanowczo Małysz na łamach portalu "Interia".

Więcej o:
Copyright © Agora SA