Noriaki Kasai powraca do Pucharu Świata! To mogą być jego ostatnie zawody w karierze

Noriaki Kasai powraca do Pucharu Świata! 48-letni Japończyk weźmie udział w nadchodzących zawodach w japońskim Sapporo, znajdując miejsce w grupie krajowej. Wiele wskazuje na to, że to może być jego ostatni występ w karierze.

Noriaki Kasai w obecnym sezonie Pucharu Świata nie zachwycał swoją dyspozycją. Z tego względu Hideharu Miyahira, trener Japończyków, podjął decyzję, aby Kasai startował w zawodach Pucharu Kontynentalnego i skupił się na poprawie formy. Jego wyniki nadal nie były jednak zgodne z oczekiwaniami - w ubiegły weekend zajął 12. i 14. miejsce w konkursach na Okurayamie, na której odbędą się najbliższe zawody najwyższej rangi.

Zobacz wideo

Hideharu Miyahira ogłosił już skład Japończyków na konkursy w Sapporo. Wystąpi w nich Noriaki Kasai, który znalazł miejsce w grupie krajowej. 48-latek nie liczy jednak na walkę o zwycięstwo w zawodach. Jak sam przyznaje, głównym celem jest odbudowa jego formy i walka o powrót na stałe do Pucharu Świata. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że tegoroczny weekend w Sapporo jest jego ostatnią szansą na występ w zawodach najwyższej rangi.

Oprócz Kasaiego, gospodarzy reprezentować będą Ryoyu Kobayashi, Yukiya Sato, Daiki Ito, Junshiro Kobayashi, Keiichi Sato, Naoki Nakamura, Taku Takeuchi, Yuken Iwasa, Ren Nikaido, Shohei Tochimoto i Hiroaki Watanabe.

Program zawodów w Sapporo:

31.01.2020 (piątek):

  • 6:30 - oficjalne treningi
  • 8:30 - kwalifikacje

01.02.2020 (sobota):

  • 7:30 - seria próbna
  • 8:30 - pierwsza seria konkursowa

02.02.2020 (niedziela):

  • 1:00 - kwalifikacje
  • 2:00 - pierwsza seria konkursowa
Więcej o: