Sport.pl

Noriaki Kasai powraca do Pucharu Świata! To mogą być jego ostatnie zawody w karierze

Noriaki Kasai powraca do Pucharu Świata! 48-letni Japończyk weźmie udział w nadchodzących zawodach w japońskim Sapporo, znajdując miejsce w grupie krajowej. Wiele wskazuje na to, że to może być jego ostatni występ w karierze.

Noriaki Kasai w obecnym sezonie Pucharu Świata nie zachwycał swoją dyspozycją. Z tego względu Hideharu Miyahira, trener Japończyków, podjął decyzję, aby Kasai startował w zawodach Pucharu Kontynentalnego i skupił się na poprawie formy. Jego wyniki nadal nie były jednak zgodne z oczekiwaniami - w ubiegły weekend zajął 12. i 14. miejsce w konkursach na Okurayamie, na której odbędą się najbliższe zawody najwyższej rangi.

Hideharu Miyahira ogłosił już skład Japończyków na konkursy w Sapporo. Wystąpi w nich Noriaki Kasai, który znalazł miejsce w grupie krajowej. 48-latek nie liczy jednak na walkę o zwycięstwo w zawodach. Jak sam przyznaje, głównym celem jest odbudowa jego formy i walka o powrót na stałe do Pucharu Świata. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że tegoroczny weekend w Sapporo jest jego ostatnią szansą na występ w zawodach najwyższej rangi.

Oprócz Kasaiego, gospodarzy reprezentować będą Ryoyu Kobayashi, Yukiya Sato, Daiki Ito, Junshiro Kobayashi, Keiichi Sato, Naoki Nakamura, Taku Takeuchi, Yuken Iwasa, Ren Nikaido, Shohei Tochimoto i Hiroaki Watanabe.

Program zawodów w Sapporo:

31.01.2020 (piątek):

 • 6:30 - oficjalne treningi
 • 8:30 - kwalifikacje

01.02.2020 (sobota):

 • 7:30 - seria próbna
 • 8:30 - pierwsza seria konkursowa

02.02.2020 (niedziela):

 • 1:00 - kwalifikacje
 • 2:00 - pierwsza seria konkursowa
Więcej o:
Komentarze (11)
Noriaki Kasai powraca do Pucharu Świata! To mogą być jego ostatnie zawody w karierze
Zaloguj się
 • lukikmita87

  Oceniono 2 razy 2

  Ale redaktor szuka sensacji... Przecież ani skoczek ani trener nie powiedzieli że to jego ostatnia szansa na Puchar Świata, Kasai powiedział przecież, że to szansa na odbudowanie formy by wrócić na stałe do PŚ , powiedział też ze chce skakac co najmniej do olimpiady domowej w 2022 r., pełen szacun , 40 lat ze skokami :) Mówią że 30 letni skoczek jest bardzo stary a tu prawie 50-tka:) No i wygrał w wieku 42,5 roku..

 • lukikmita87

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież ani skoczek ani trener nie powiedział że to jego ostatnia szansa na Puchsr Świata, Kasai powiedział, że to szansa na odbudowanie formy by wrócić na stałe do PŚ , powiedział też ze chce skakac co najmniej do mistrzostw świata po olimpiadzie i chce wystartowac na olimpiadzie domowej w 2022 r., szacun , 40 lat ze skokami :)

 • t_wxxx

  0

  WoW! Trzymam kciuki za najfajniejszego skoczka wszechczasów !
  Zresztą to jest tak - Noriaki Kasai a skoki polskie :-) zaczyna karierę Adam - a Noriaki od dłuższego czasu skacze i wygrywa, zaczyna karierę Kamil a Adam kończy - Noriaki nadal skacze i od czas do do czasu wygrywa :-) teraz pytają Kamila a koniec kariery a zaczyna Klemens Murańka - a Noriaki nadal skacze, uśmiecha się (i może coś wygra ? czego życzę) XD
  PS. Czy będzie etap Klemens Murańka kończy karierę a Noriaki skacze i uśmiecha się ?

 • pogromcabujd

  Oceniono 6 razy 0

  Niby co na to wskazuje? Powiedział tak? Nie! Wręcz przeciwnie, powiedział, że chce odbudować formę. Trener tak powiedział? Też nie! Ach, no tak to tylko urojenia redaktora, który za wszelką cenę chciał napisać clickbaitowy tytuł.

 • koment22

  Oceniono 3 razy -1

  Jakieś argumenty ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX