Kamil Stoch wygrywa na Wielkiej Krokwi! Dwóch Polaków na podium w Zakopanem!

Kamil Stoch wygrał konkurs indywidualny Pucharu Świata w Zakopanem! Po skokach na 137,5 i 140 metrów wyprzedził Stefana Krafta i Dawida Kubackiego, który prowadził po pierwszej serii. To pierwsze podwójne podium Polaków w tym sezonie.

Kamil Stoch atakował z trzeciej pozycji po pierwszej serii, gdy uzyskał 137,5 metra. Skok na 140 metrów dał mu drugą wygraną w tym sezonie. Wyprzedził o 5,1 punktu Austriaka Stefana Krafta (136 i 138 metrów). Drugi z Polaków Dawid Kubacki, który prowadził po skoku na 140 metrów, spadł na trzecie miejsce, skacząc 133 metry.

Zobacz wideo

To trzydzieste piąte zwycięstwo Stocha i jego sześćdziesiąte dziewiąte podium w Pucharze Świata. Trzykrotny mistrz olimpijski zalicza już dziesiąty rok kalendarzowy, kiedy odnosi zwycięstwo w PŚ. Jednocześnie już dziewiąty raz z rzędu na podium cyklu stanął Kubacki, czym śrubuje swój własny rekord Polski.

Punktował także Piotr Żyła, któremu niewiele po pierwszej serii (134 metry) brakowało do miejsca na podium - był siódmy. Jednak druga próba (131 metrów) spowodowała, że spadł na ósmą pozycję. Pozostali Polacy znaleźli się poza najlepszą "trzydziestką": na 35. miejscu Aleksander Zniszczoł (121,5 metra) i na 44. Maciej Kot (116 metrów). 

Kolejne zawody PŚ w dniach 1-2 lutego w Sapporo. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: