Dawid Kubacki miał duże problemy z kolanami. Lekarz polskiej kadry zdradza też przyczyny słabej formy Wolnego

Aleksander Winiarski, lekarz polskich skoczków zdradził w rozmowie z Telewizją Polską, że Jakub Wolny przez swój uraz kręgosłupa stracił część treningów. - To mogło mieć wpływ na jego obecną dyspozycję - stwierdził. Doktor Winiarski zdradził także, że w zeszłym sezonie duże problemy z kolanami miał Dawid Kubacki.

Doktor Aleksander Winiarski w rozmowie z Telewizją Polską wyjaśnił, jak wyglądały problemy zdrowotne Jakuba Wolnego w pierwszej części sezonu. - Był zwolniony z części treningów - mówił lekarz polskiej kadry. - Dwa miesiące temu intensywnie zajmowaliśmy się odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa naszego skoczka. Miał robione badania i zabiegi, co mogło wpłynąć na jego obecną dyspozycję. 

Zobacz wideo

Spore kłopoty ze zdrowiem na początku zeszłego sezonu miał mieć natomiast obecny lider kadry - Dawid Kubacki. - Miał problemy z przyczepami stawów kolanowych - zdradził Winiarski. - Przeszedł badanie rezonansem, a później jego trening był o wiele lżejszy. Trzeba było uważać, żeby ich nie przeciążył, co się udało i jego formę udało się później podwyższyć. 

W sobotę w Zakopanem odbędzie się konkurs drużynowy. W zawodach Polacy zaprezentują się w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki, który wygrał serię próbną. Początek pierwszej serii konkursowej o godzinie 16:15.