Puchar Świata w Zakopanem. Gdzie i o której godzinie obejrzeć konkurs drużynowy? Transmisja TV, stream online

W sobotę na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zostanie rozegrany konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy nie są faworytami do zwycięstwa, ale kibice z pewnością mogą liczyć na walkę zawodników Michala Doleżala. Gdzie będzie można śledzić obotnie zawody?

W piątkowych kwalifikacjach otwierających zmagania w Zakopanem Kamil Stoch poszybował na 136. metr, a Dawid Kubacki osiągnął aż 140.5 m i tym samym wygrał serię. Drugi był Ryoyu Kobayashi, a trzeci Stefan Kraft. Z kolei Stoch był piąty. Piotr Żyła zajął 26. lokatę, Aleksander Zniszczoł 46., Maciej Kot 48.. Reszta Polaków (Stefan Hula, Jakub Wolny i Andrzej Stękała) nie zakwalifikowała się do niedzielnego konkursu.

Zobacz wideo

Otwieramy i zamykamy tabelę

Po zakończonych kwalifikacjach trener Michal Doleżal podał skład, w którym zawodnicy będą reprezentowali Polskę w sobotnim konkursie drużynowym.Wszyscy byli pewni trzech zawodników, jednak ciągle brakowało czwartego do kompletu. Ten temat przewijał się w wielu rozmowach oraz wywiadach. Ostatecznie biało-czerwonych będą reprezentować Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła oraz Jakub Wolny, który w piątkowych kwalifikacjach zajął dopiero 56. miejsce i nie będziemy go oglądać w niedzielnym konkursie indywidualnym. Lepiej od Wolnego w kwalifikacjach spisali się Zniszczoł i Kot.

- Bardzo pozytywne jest to, że Dawid wygrywa, że Kamil fajnie skacze, że Piotrek bardzo dobrze, ale widzimy, że nie jest wesoło z resztą - mówił nam po pierwszym dniu rywalizacji Adam Małysz. - Widzę, że otwieramy i zamykamy tabelę. Bardzo pozytywne jest to, że Dawid wygrywa, że Kamil fajnie skacze, że Piotrek bardzo dobrze, ale widzimy, że pozostali zawodnicy po raz kolejny nie są w stanie przenieść skoków ze spokojnych treningów na serie w Pucharze Świata - opisywał.

Gdzie obejrzymy zawody w Zakopanem?

SOBOTA

15:00 seria próbna

16:15 pierwsza seria konkursu drużynowego (Eurosport 1, TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl)

NIEDZIELA

15:00 - seria próbna

16:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego (Eurosport 1, TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl)