Tak Kraft zareagował na kapitalny skok Kubackiego po wygraną. Jego mina robi furorę [WIDEO]

Dawid Kubacki wygrał sobotnie zawody w niemieckim Titisee-Neustadt. Przed jego skokiem liderem był Stefan Kraft, sponsorowany, podobnie jak Polak, przez Mannera. Zobacz jego reakcję na drugi skok Kubackiego, który dał polskiemu skoczkowi zwycięstwo.
Zobacz wideo

Dawid Kubacki w sobotę zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. W klasyfikacji konkursu wyprzedził Austriaka Stefana Krafta i Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Polski skoczek był liderem już po pierwszej serii. Przed jego drugą próbą liderem był Kraft, który z pewnością liczył, że uda mu się wyprzedzić także Polaka i wygrać zawody, choć po pierwszym skoku zajmował 5. miejsce. Kubacki nie pozostawił jednak złudzeń, skoczył 141 metrów i pewnie zwyciężył. Austriak po skoku Polaka był mocno zawiedziony, a zdjęcia z jego reakcji szybko znalazły się w sieci.

Zobacz wideo: (od 0:42)

Stefan Kraft jest sponsorowany przez firmę Manner, produkującą wafelki, podobnie jak Dawid Kubacki. Jak widać jednak, choć zawodnicy mają wspólny interes w skakaniu najlepiej, jak to możliwe, nawet nie udają, że cieszą wzajemnie ze swoich udanych prób. Podobnie sytuacja wyglądało w Whistler podczas igrzysk olimpijskich, gdy Gregor Schlierenzauer nie cieszył się z sukcesów Adama Małysza, którego określał jako swojego idola, choć obydwaj byli sponsorowany przed Red Bulla.

W niedzielę drugi konkurs indywidualny w Titisee-Neustadt. Początek serii próbnej o 14:15, pierwsza seria rozpocznie się o 15:15. Relacja na Sport.pl.

Więcej o: