Dwie Polki awansowały do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich

Na normalnej skoczni w Zao HS 102 rozegrano w czwartek kwalifikacje do indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Najlepsza była Marita Kramer. O punkty powalczą dwie reprezentantki Polski: Kinga Rajda i Anna Twardosz.

Marita Kramer okazała się najlepsza podczas czwartkowych kwalifikacji skoczkiń w Zao. Austriaczka, skacząc w jednych z najgorszych warunków w całej stawce, uzyskała 94 metry. Faworytka miejscowych kibiców Sara Takanashi skoczyła 3 metry dalej, ale w dużo lepszych warunkach i ostatecznie straciła do Kramer 3,4 pkt. Obie zawodniczki ruszały z belki nr 26. Zupełnie inaczej niż Sofia Tichonowa z Rosji, która miała rozbieg krótszy o jedną belkę. Jej odległość 94,5 pozwoliła na trzecie miejsce ze stratą 7,3 pkt. Na czwartym miejscu była Katharina Althaus, piątym Eva Pinkelnig a szóstym Ema Klinec.

Zobacz wideo

W konkursie zobaczymy dwie reprezentantki Polski. Z dobrej strony pokazała się Kinga Rajda, która z 25. belki uzyskała 85 metrów i zajęła osiemnaste miejsce. Anna Twardosz po skoku na 78 metrów została sklasyfikowana na 38 lokacie. Joanna Szwab zajęła 45. pozycję, a Nicole Konderla 54.

O sportach zimowych więcej przeczytasz na portalu Sportsinwinter.pl.

Więcej o: