Mistrz świata znów odpuszcza zawody. Ma być gotowy na PŚ w Zakopanem

Markus Eisenbichler nie wystąpi podczas zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Mistrz świata ma wrócić do składu kadry Stefana Horngachera na konkursy w Zakopanem. Niemcom do pełnego dysponowania swoimi zawodnikami wciąż brakuje jeszcze Richarda Freitaga, Davida Siegela, czy Severina Freunda.

Mistrz świata z zeszłego roku, gdy wygrywał na skoczni Bergisel w Innsbrucku dalej z problemami. Markus Eisenbichler wciąż zmaga się z urazem nadgarstka, którego nabawił się po powrocie z 68. Turnieju Czterech Skoczni. Niemiec poślizgnął się na parkingu i w wyniku odniesionej kontuzji pauzował już podczas zawodów PŚ w Val Di Fiemme. Teraz wiemy, że skoczek nie potrzebuje operacji, ale nie wróci do rywalizacji na domowe zawody w Titisee-Neustadt. Celem zawodnika ma być Zakopane, gdzie miałby wrócić do składu niemieckiej kadry

Zobacz wideo

Poza Eisenbichlerem w drużynie Stefana Horngachera ze względu na wciąż leczone kontuzje pauzują także David Siegel, który nie wrócił jednak nawet na skocznię, a także Severin Freund, wypatrujący powrotu do zawodów od Turnieju Czterech Skoczni. W składzie na konkursy w Titisee-Neustadt znaleźli się natomiast Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid, Luca Roth i Philipp Raimund. 

Zawody PŚ w Titisee-Neustadt potrwają od piątku 17 do niedzieli 19 stycznia, a zaplanowano tam dwa konkursy indywidualne. Do Zakopanego skoczkowie zawitają w dniach 24-26 stycznia. 

Więcej o: