Trener rywali polskich skoczków zwolniony w trakcie sezonu! Wybrali nastepcę

Czeski Związek Narciarski podjął decyzję o zwolnieniu Davida Jiroutka z posady trenera reprezentacji. To efekt bardzo słabego początku sezonu w wykonaniu Czechów. Tymczasowym trenerem został Antonin Hajek.
Zobacz wideo

- Rada sportowa skoków narciarskich w Czeskim Związku Narciarskim, przeanalizowała nieudane wyniki w pierwszej części sezonu 2019/2020 (...). Podjęło decyzję o odwołaniu Davida Jiroutka z funkcji trenera reprezentacji Czech. Do końca sezonu obowiązki pierwszego szkoleniowca pełnić będzie jego dotychczasowy asystent - Antonin Hajek - napisali Czesi w oświadczeniu na Facebooku.

Jiroutek zwolniony po fatalnym początku

Czesi zaliczają fatalny sezon w Pucharze Świata. Pierwsze punkty udało im się zdobyć dopiero w Engelbergu. Nieco lepiej wypadli dopiero w Turnieju Czterech Skoczni za sprawą Romana Koudelki, który był ósmy w Ga-Pa, a przyzwoicie skakał także w Predazzo, gdzie zajmował 14. i 11. miejsce. Kadra Czech zgromadziła dotąd zaledwie 122 punkty do klasyfikacji Pucharu Narodów i zajmuje ósme miejsce. Do siódmych Szwajcarów tracą jednak aż 375 punktów.

David Jiroutek był trenerem reprezentacji Czech od poprzedniego sezonu i zastąpił na tym stanowisku Richarda Schallerta, który był trenerem w latach 2015-2018. Austriak był z kolei następcą właśnie Davida Jiroutka, który pierwszy raz trenował Czechów w latach 2009-2014.

Więcej o: