Michal Dolezal podjął decyzję. Zmiana w składzie na zawody PŚ w Titisee-Neustadt

Michal Dolezal podjął decyzję o zmianie w kadrze skoczków na zawody w Titisee-Neustadt (18-19 stycznia). Po konsultacjach z Maciejem Maciusiakiem postanowiono, że zamiast Jakuba Wolnego do Niemiec pojedzie Aleksander Zniszczoł, dokonując pierwszej zmiany w tym sezonie.

Dawid Kubacki, po skokach na 102,5 i 101 metrów, zajął 3. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata we włoskim Predazzo. Tuż za nim uplasowali się ex aequo Kamil Stoch (102 i 100 metrów) oraz Piotr Żyła (101 i 104 metry). Zwyciężył Karl Geiger, aktualny lider Pucharu Świata, przed Stefanem Kraftem.

Zobacz wideo

Do drugiej serii nie awansowali Maciej Kot i Jakub Wolny. Michal Dolezal, trener reprezentacji Polski, tuż po konkursie przyznawał w rozmowach z dziennikarzami, że dojdzie do zmian w składzie kadry na kolejne zawody, które w dniach 18-19 stycznia odbędą się w niemieckim Titisee-Neustadt.

Słowa dotrzymał. Po konsultacji z trenerem kadry B, Maciejem Maciusiakiem, Czech podjął decyzję, że Aleksander Zniszczoł zastąpi Jakuba Wolnego, aby mógł w spokoju potrenować w Polsce przed zawodami w Zakopanem, które już w dniach 25-26 stycznia. Oprócz Zniszczoła, w Titisee-Neustadt wystąpią Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Maciej Kot.

Skład reprezentacji Polski na zawody w Titisee-Neustadt:

  • Dawid Kubacki (4. miejsce w Pucharze Świata)
  • Kamil Stoch (6.)
  • Piotr Żyła (13.)
  • Maciej Kot (34.)
  • Stefan Hula (39.)
  • Aleksander Zniszczoł