Kubacki wskoczył z ósmego miejsca na podium! Stoch stracił do niego 0,1 punktu!

Dawid Kubacki zajął 3. miejsce w konkursie na skoczni normalnej we włoskim Predazzo. Kamil Stoch był 4., przegrywając z Kubackim zaledwie o 0,1 punktu. Zwyciężył Karl Geiger, który został nowym liderem Pucharu Świata.

Po pierwszej serii wszyscy liczyli na znakomity wynik Polaków. Kamil Stoch zajmował 3. miejsce po skoku na 101 metrów, w trudnych warunkach. Nieco niżej, bo na 5. pozycji klasyfikowany był Piotr Żyła, który skoczył 102,5 metra. Dawid Kubacki był skazany na porażkę, skacząc w jednych z najgorszych warunków. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni osiągnął 98,5 metra, ale zajmował 8. miejsce.

Zobacz wideo

W drugiej serii wystąpił także Maciej Kot, który zajmował 29. pozycję po skoku na 96,5 metra. Na pierwszej próbie rywalizację zakończyli Stefan Hula (32. miejsce - 95 metrów) oraz Jakub Wolny, który był dopiero 45. (92,5 metra). Co gorsze, Wolny przegrał z m.in. Kazachami - Muminowem i Tkaczenką.

Maciej Kot poprawił swoją pozycję. W drugiej serii skoczył 98,5 metra, co dało mu ostatecznie 27. miejsce. Piotr Żyła spadł z 5. na 7. miejsce po skoku na 103,5 metra. Kamil Stoch spadł na 4. pozycję (100,5 metra), przegrywając rywalizację z Dawidem Kubackim (104 metry) zaledwie o 0,1 punktu.

Najlepszy w Predazzo okazał się Karl Geiger, który w serii finałowej osiągnął 103,5 metra. Tuż za nim uplasowali się Stefan Kraft (103 metry) i Dawid Kubacki. Zaskoczeniem może być fakt, że dotychczasowy lider Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi, był dopiero 26. i stracił pozycję lidera na rzecz Geigera.